Kościół

został zbudowany staraniem ks.kan.Józefa Jarosza w latach 1982-84, według projektu z Chicago adaptowanego przez arch.mgr inż.Janusza Bielaka  i konstruktora mgr inż. Janusza Pietrzaka. Kościół jest murowany z cegły czerwonej, jednonawowy; fasada frontonu wysunięta do przodu opiera się na czterech kolumnach, tworząc arkadowe podcienia; dach dwuspadowy, stromy, kryty blachą ocynkowaną, na nim wieżyczka pokryta dachem czterospadowym, zwieńczona krzyżem.

wyposażenie i wystrój

główny ołtarz:drewniany, na ścianie głównej rzeźby drewniane św. Józefa z Jezusem na progu domku w Nazarecie, po bokach są aniołowie.

ołtarze boczne dedykowane są NMP Niepokalanej (rzeźba) i Św.Apostołom Piotrowi i Pawłowi (obraz);ambonka drewniana ;droga krzyżowa płaskorzeźby stacji w drzewie śliwkowym;

w głównej nawie na czterech kolumnach są rzeźby drewniane przedstawiające: Matkę Boską Fatimską, św. Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

na chórze dwie rzeźby św. Cecylii i św. Izydora

dzwonnica

DZWONNICA

wolnostojąca wys. 19 m,
zbudowana w 1994 r;
murowana z cegły czerwonej
z metalową kutą bramą;
dzwony
Maryja; Józef; Teresa;

PLEBANIA

zbudowana w 1984r staraniem ks.kan Józefa Jarosza, według projektu arch. Ryszarda Berezeckiego; dwukondygnacyjna, dach kryty blachą trapezową.

Czwartek, Wielki Tydzień